در سالهای اخیر شاهد رشد سریع و نگران کننده‌ مصرف قلیان در کشورمان بوده ایم که این رشد روز افزون باعث ایجاد بازاری به شدت رقابتی در تولید انواع تنباکوها با طعمهای شیمیایی میوه ای شده است .

اساسا علت اصلی زیان آور بودن تنباکو های میوه ای که حاوی ‌رنگهای شیمیایی، عسل مصنوعی و فلزات سنگین هستند، ایجاد گازهای سمی حاصل از سوختن برگ تنباکو و معسل آن می باشد، این فعل و انفعال باعث تولید ماده ای بنام قطران می گردد و قطران عامل اصلی بیماری سرطان و سایر بیماری‌های مهلک شناخته می‌شود.

دغدغه پیش روی جامعه ایرانی و از همه مهمتر جمعیت جوان کشور، دلیل اصلی آن شد تا پژوهشگران ما با بهره گیری از نبوغ و دانش خود، عوارض ناشی از مصرف قلیان سنتی و جذابیت های آن را مورد بررسی و پژوهش قرار دهند و با استفاده از تکنولوژیهای روز دنیا و دستاوردهای سایر کشورها در این زمینه و همچنین توجه ویژه به نظرات متخصصین این حوزه، اقدام به کشف راهکارهای جایگزین نمایند. در ادامه این رسالت، نهایتا در سال ۱۳۹۵ موفق شدیم، تا اختراع محصول «سنگ بخار» و چند محصول دیگر در این زمینه را با برند «الیان» به ثبت برسانیم.

در محصول الیان خبری از بسیاری از مواد زیان آور موجود در تنباکو نیست! در فناوری سنگ بخار، به لطف سنگ های معدنی ویژه، اسانس‌های خوراکی موجود در آن تبخیر غیرمستقیم می شوند که باعث ایجاد عطر و طعمی کاملاً طبیعی و به‌ مراتب بهتری شده و در نهایت بدلیل حذف فرایند سوختن، عامل اصلی مضر سلامتی، یعنی قطران بوجود نمی آید.

شرکت دانش بنیان(فناور) افرالیان اطلس، از سال ۱۳۹۳ با رویکردی خلاقانه و پویا تاسیس گردید و گامهای اثربخشی را در حوزه سالم سازی و بهبود کیفی محصولات دخانی مورد مصرف در قلیان، برداشته است و بی اغراق، با اختراع این محصولات باعث ایجاد انقلابی شگرف در صنعت دخایات کشور شده است. امروز با گذشت سه سال از تولد «الیان»، شاهد بلوغ و ارتقاء این محصول، هم در زمینه کیفی و سلامت آن و هم پیشرفت فرمولی آن هستیم و با تلاش متخصصین ما، توانسته ایم محصولی در خور ذائقه و سلیقه مصرف کنندگان ایرانی و خارجی را عرضه نمائیم.

گروه الیان

اگر فعالیت های ما براتون جالبه، میتونید در پیشبرد اهداف فوق در بخش های مختلف با ما همکاری داشته باشید.

در صورت تمایل در تماس با ما درنگ نکنید.

برگی از افتخارات گروه الیان: